Przedstawiamy nową serię Launchpad

2 nowe flagowce Novation są tutaj!

Novation już na wystawie NAMM przedstawił końcowa wersję Launchpad PRO, który razem ze swoim biedniejszym bratem Launchpad MK2 oficjalnie odkrył światło dzienne w tym tygodniu.

 

 

Jakie ulepszenia nam te nowe modele wprowadzają i czym się wyróżniają?

Kolory, kolory i kolory... ale nie tylko kolory, inaczej mówiąc, RGB PADy w obu wersjach nie są jedynym ulepszeniem. 

Wyższa wersja Launchpad PRO oferuje czułość na siłę nacisku do PADów i kolejnych 16 przycisków bocznych dodatkowo (wszystkie RGB) do nowych funkcji, które docenią przede wszystkim live performerzy - kwantyzacja, duplikacja, przycisk stop dla poszczególnych scen, delete/erase funkcję w midi clipie na konkretne nuty itd. Launchpad PRO oferuje nowy dodatkowy przycisk "setup" do ustawienia kontrolera i zarówno jest zmieniona wygląd obsługi mixer view, gdzie poszczególne elementy są przemieszczone do paska dolnego. Kolejną dodaną funkcją jest wejście i wyjście sygnału MIDI.

Brat Launchpad MK2 tych funkcji nie posiada, ale mimo to reprezentuje czołówkę wśród kontrolerów do Ableton a w przeciwieństwie do starszych Launchpadów nie bardzo różni się layoutem czy funkcjami.


 

Oczywistością jest również mapowanie na jakikolwiek program wspierający MIDI, także VJe obsługujący wizualizacje za pomocą Launchpada może naprawdę widzieć więcej. Team Axwella.

 

 

Zanim przejdziemy do wideo, gdzie jest wszystko szczegółowo wytłumaczone, jeszcze wspomnimy o darmowym pluginie VST/AU BassStation i licencji Ableton Lite Live gratis do każdego elementu Launchpada.

Oglądnijcie wideo nowego Launchpad PRO

 

 

Launchpad będziemy chcieli zdecydowanie przetestować, dlatego czekajcie na recenzję w naszym Profi-DJ magazynie ;-)

Drukuj