Najlepsze monitory studyjne do 800,- PLN

Każdy z nas ma swoje uszy oraz wyobrażenie o dobrym dźwięku. Jednak kiedy zaczynamy, wybór jest często skomplikowany. Dlatego to zrobiliśmy za Ciebie, wybraliśmy 3 ulubione modele, porównaliśmy ich parametry i skomentowaliśmy ich dźwięk. Postaraliśmy się o najlepszy wybór a głównie cenę do 800,- PLN.

Co to jest monitor studyjny?

Prosto mówiąc, jest to kolumna, która jest przeznaczona do odsłuchu w studiu. Me specyficzne właściwości i odpowiada za najbardziej możliwą czystość wydostającego się dźwięku, której producent lub DJ do swojej pracy potrzebuje. Monitory studyjne są budowane tak, żeby zapewnić równomierny a przede wszystkim niezmieniony dźwięk (żeby grały "równo"). Nie chodzi zatem o zdobieni owy zestaw HI-FI, który często bez sensu stara się polepszyć wychodzący dźwięk. Na HI-FI jednak zaczyna chyba każdy DJ. Teraz należy zrobić krok do przodu, w kierunku lepszego dźwięku.

Najlepsi adepci do 800,- PLN

Podczas wyboru kierowaliśmy się reakcjami naszych klientów, naszym doświadczeniem i na przykład ilością reklamacji, która świadczy, jak dany produkt się udał. Polecamy te oto modele: 

 

Wyszczególniliśmy produkty, które standardowo są sprzedawane w parach. Wszystkie mają rozmiar głośników od 4 do 5 cali. Pasują zatem do odsłuchu w mniejszej odległości do około 2-3 metrów.

 A przede wszystkim, co z dźwiękiem?

Jeśli spojrzysz na parametry poszczególnych modeli powyżej, dostrzeżesz, że zmienia się zarówno ich moc, jak również zakres częstotliwości czy rozmiar kolumny. Właśnie te właściwości są najważniejsze dla końcowego dźwięku. O czym nas właściwie informują?

- Im większa średnica głośnika, tym niższą częstotliwość jest w stanie monitor zagrać.
- Im większa moc, tym mocniejszy wzmacniacz maja monitory i grają głośniej (co nie jest zawsze tak zupełnie konieczne)
- Zakres częstotliwości pokazuje, jakie częstotliwości jest w stanie monitor maksymalnie zagrać.

M-Audio, tak samo jak PreSonus czy Reloop są, jeśli chodzi o dźwięk mimo małych różnic w parametrach, do siebie bardzo podobne. Wszystkie modele Graja bardzo przyjemnie przy niskiej i średniej głośności.

Jak je podłączyć?

Wybrane pary oferują kilka typów powszechnych złączy na tylnej stronie, do których należy cinch (RCA) lub Jack 6,3. Wszystkie typy monitorów posiadają swój własny wzmacniacz, czyli nie trzeba używać pozostałych zewnętrznych. Wystarczy je podłączyć do miksera, kontrolera MIDI czy karty dźwiękowej i zacząć słuchać.

Rada

Zwycięzcę w tej kategorii wyłonimy z trudem. Monitory są na tyle podobne, że tutaj najbardziej zdecyduje design i cena. Polecamy je wszystkim, którzy chcą zrobić krok do przodu i odsunąć się od swojej wieży HI-FI czy głośników Logitech i analizować muzykę bardziej szczegółowo!

 Popatrz na wszystkie monitory studyjne na Profi-Dj.pl

Drukuj