Harmoniczne miksowanie. Jak to zrobić?

Harmoniczne miksowanie? Może zwróciłeś uwagę n swojego ulubionego DJ-a, że jego set brzmiał lepiej niż pozostałych aczkolwiek wybór tracków był taki sam jak innych. DJ natomiast użył harmonicznego miksowania, dzięki któremu set brzmiał płynnie i może był również dość wystopniowany.

W harmonicznym miksowaniu pomoże Ci Mixed In Key - program, który analizuje utwory i informują Cię, w jakiej tonacji są. Służy do przeniesienia Twojego miksu na zupełnie inny level. Umożliwia Ci płynne przejście pomiędzy różnymi stylami muzycznymi. Program nie służy jedynie do miksowania, można go uzyć również podczas tworzenia mash up-ów i edit-ów.

 

Mixed in key używa tzw. Camelot Easymix Wheel. Wyobraźmy sobie „koło“ jako zegar, możemy poruszać się zawsze +1 godzina lub -1 godzina. Poruszamy się po wewnętrznym „okręgu“ lub po zewnętrznym. Przykład: mamy utwór w tonacji 6A, zatem możemy wybrać: 6A, 5A, 7A a w celu osiągnięcia specjalnego efekt lub do przejścia między wewnętrznym i zewnętrznym kołem możemy wybrać 6B.

 

Mixed in key to bardzo przyjemny program dla użytkowników, dodatkowo łatwy w obsłudze. Tylko przeniesień utwór do programu a całą resztę już program zrobi za Ciebie, później wystarczy tylko wyeksportować. Spotkaliście się również z tym, że program nie określił tonacji poprawnie, dlatego polecamy, jeśli tonacja wyda Cie się nieodpowiednia, skontrolować ją za pomocą Beatport czy Rekordbox.

Jak dodać plik i analizować tonację?

Po prostu bądź klikniesz na Add Files... lub możesz importować utwory bezpośrednio z iTunes klikając na ikonkę Import from iTunes. Tonacja jest analizowana automatycznie.

Mixed In Key oferuje również możliwość wprowadzenia nazwy tonacji bezpośrednio do nazwy tracku lub do komentarzy.

Jeśli chcesz, żeby tonacje współgrały z pozostałymi programami, kliknij prawym przyciskiem na track, który jest już analizowany i wybierzesz KEY SYSTEM.

Do Rekordbox wybierzesz VIEW KEYS as FLAT.

Do Beatport wybierzesz VIEW KEYS as SHARP.

Jeśli nadal nie przekonaliśmy Cię do używania Mixed In Key, to posłuchaj seta, tracki w secie są harmonicznie zmiksowane.

 Program Mixed In Key można ściągnąć na stronie www.mixedinkey.com.

Drukuj