Soundcloud i jego bliski koniec?

Co wyprawiają?

Wielu, mniej więcej wszyscy artyści korzystają z usług Soundcloud do publikowania swojej muzyki online i do streamowania. Przez cały czas Soundcloud należy do najczęściej używanych produktów streamujących na „rynku”, jednak niestety już zdecydowanie nie do "najlepszego". Jeśli któryś z czytelników nie znałby Soundcloud to polecamy zobaczyć stronę internetową. Znajdziesz tam swoich ulubionych artystów, możesz ich obserwować, ściągać ich tracki, publikować je itd. itd.

Ale ma to pewne zasady. Nie wszystko, co nagramy naprawdę dostanie się na streamowanie a duża część editów, setów, coverów Soundcloud kasuje ze względu na naruszanie praw autorskich. Bądź od razu po skończeniu uploadu lub nawet po 2 latach skasuje z mocą wsteczną połowę waszych rzeczy.

Prawda wypływa na wierzch!

Ok, teraz trochę faktów - to może być prawdziwy koniec Soundcloud. Miał on co prawda w planach wprowadzić płatna reklamę oraz inne elementy w celu zwiększenia profitów, ale w chwili obecnej ma zdecydowanie większy problem. Po kilku latach działalności bez żadnych masowych wyrzutów, Soundcloud dostaje się do fazy, kiedy grozi mu moc gigantów takich jak Universal Music Group, Sony Music Entertainment a prawdopodobnie największym graczem całego przemysłu muzycznego jest Recording Industry Association of America (RIAA). Jeśli jedna z tych firm uderzy, Soundcloud może kończyć. Planowany legalny atak wszystkich trzech firm na raz prowadzi Soundcloud do fazy, kiedy to według wszystkich przypuszczeń będzie musiał "wyłączyć" ze względu na masywne naruszenie praw autorskich, co wpłynęłoby na prawie każdego użytkownika. Jedynie Warner Music Group potrafili dogadać się z Soundcloudem w zamian za 5% share udziału.

Gdzie są moje tracki?

Nie chodzi tylko o powszechnych użytkowników, którym kasują ich uploady. Ostatnimi czasy odzywają się również "grube ryby", którym Soundcloud po prostu bez powodu zmazał ich własną twórczość. Jednym z nich jest również Martin Garrix (dla haterów i innych - Umek, Kalkbrenner, Deadmau5).

A jakie odczucia macie wy? Jakieś ciekawe doświadczenia z Soundcloudem? Napiszcie do nas na Facebooku!

Drukuj