Kompletna seria MIDI kontrolerów Pioneer

Firma Pioneer DJ w 4 tygodniu 2014 roku przedstawiła ostatni model swojego kontrolera MIDI oznaczonego jako DDJ-SZ. Do niego się oczywiście za chwilę dostaniemy. Ciekawym faktem jednak jest to, że teraz Pioneer oferuje kompletną serię kontrolerów, od tych dla początkujących, aż po te dla profesjonalnych graczy na dużych scenach. Wszystkie modele posiadają kartę dźwiękową i wspierają profesjonalne oprogramowanie Serato. Chodź z nami je stopniowo przeglądnąć i popatrzeć na ich funkcje i właściwości.

Dla początkujących w DJingu

Model DDJ-SB jest najbardziej podstawowym kontrolerem z całej serii i idealnie pasuje dla początkujących DJ-ów. Bardzo prosty design i tylko podstawowe elementy do miksowania sprawiły, że DDJ-SB jest łatwy w obsłudze i do zrozumienia podstawowych zasada miksu. Jego dużą zaletą jest bardzo popularne teraz oprogramowanie Serato, konkretnie w wersji Intro, która jest świetna dla początkujących. Praktycznie nie posiada żadnych skomplikowanych funkcji i robi tylko to, co robić ma, pozwala przejrzyście miksować muzykę razem z organizacją biblioteki. Szczegóły dotyczące kontrolera Pioneer DDJ-SB.

Dla średnio zaawansowanych

Wersja DDJ-SR jest bardziej zaawansowanym kontrolerem od razu w kilku kierunkach. Powstał poprzez zmniejszenie profesjonalnego modelu DDJ-SX i pasuje dla DJ-ów, którzy z miksowaniem już mieli styczność i chcieliby przejść na wyższy poziom. DDJ-SR oprócz podstawowych funkcji posiada również na niebiesko podświetlone PADy (na obrazku niebieskie przyciski), które SA ustawione na cztery podstawowe tryby (Hot Cue, Roll, Slicer i Sampler). To otwiera zupełnie nowy wymiar gry, kiedy to DJ może natychmiast powracać do ustawionych wcześniej części utworu, zapętlać je lub dodawać do miksu nowe dźwięki. Zaletą jest również funkcja Filter (Low Pas / High Pass) dla każdego kanału osobno. DDJ-SR wspiera najwyższą serie oprogramowania Serato oznaczonego jako DJ, dla którego jest ustawiony bezpośrednio z fabryki. Potrafi nawet obsługiwać aż 4 decki (piosenki) równocześnie. Z praktycznego punktu widzenia posiada symetryczne wyjście Jack do podłączenia profesjonalnej aparatury i wejście do mikrofonu. Tutaj już DJ nie ma żadnych ograniczeń i zależy jedynie od jego kreatywności, jak skorzysta ze wszystkich właściwości kontrolera. Szczegóły dotyczące modelu DDJ-SR.

Dla doświadczonych profesjonalistów

To jest coś! DDJ-SX rozniecił ogień wśród kontrolerów i jako pierwszy pokazał, że Pioneer potrafi robić również inne rzeczy, niż tylko te do których jesteśmy przyzwyczajeni. Do niedawna flagowcem firmy, którego nikt nie pokonał. Jakie jest wyposażenie? DDJ-SX to czterokanałowy kontroler MIDI z osobną sekcją mixer (do podłączenia aż czterech niezależnych źródeł, gdyby granie z komputera zmęczyło), czyli z własnym pełnowartościowym mikserem. Oprócz wszystkich funkcji modelu DDJ-SR posiada Needle Search (pasek czuły na dotyk) do szybkiego wyszukiwania w tracku, standardowo umieszczone Pitch fadery do obsługi tempa utworu oraz podświetlone koła Jog. Z funkcji, które powinny interesować przede wszystkim mobilnych DJ-ów DDJ-SX posiada symetryczne wyjścia XLR (Master) i Jack (Booth). Do kanałów C i D można podłączyć dwa mikrofony z trzypasmowym equalizerem. To czyni z DDJ-SX idealną broń dla tych, którzy noszą sprzęt ze sobą i chcą być przygotowani na każdą okoliczność. Szczegóły dotyczące modelu DDJ-SX.

Dla maniaków DJingu!

Witaj w klubie szaleńców, chorych umysłowo, ale przede wszystkim miłośników DJingu! DDJ-SZ jest absolutnym hitem wśród kontrolerów MIDI. Chodzi o nowość, która na Pólki dopiero zmierza, ale już zdobyła serce prawie wszystkich, którzy posiadają wcześniejszy model DDJ-SX. Pioneer patrząc na DDJ-SZ inspirował się przemysłowym standardem, serią CDJ i DJM Nexus. Cały kontroler MIDI powiększył się o około 1/3 w tyle za rozmiarem nie zostały nawet funkcje. Talerze Jog mają teraz ten same wymiary co odtwarzacz CDJ-2000 Nexus, dolna część konsoli została urozmaicona w kolorowe PADy, których odcień koresponduje z ustawianą skalą kolorów w oprogramowaniu Serato DJ. Całkowitą nowością jest w DDJ-SZ użycie Colour efektora dla każdego kanału osobno a dla pewności nie brakuje nawet drugiego efektora skoncentrowanego na oscylacji dźwięku. Bardzo pozytywną wiadomością są również dwa porty USB, które gwarantują nie tylko łatwą zmianę DJ-ów na scenie, umożliwiają również granie B2B z dwóch komputerów jednoczenie. O mały włos zapomnielibyśmy, DDJ-SZ posiada dwa oficjalne przetworniki Serato, takie same jak w SL2, SL3 czy SL4. Miksować dzięki temu możesz też z klasycznych odtwarzaczy CD lub gramofonów za pomocą kodu cyfrowego, tak samo jak w przypadku Scratch Live. Wyjście symetryczne (XLR), odsłuch (Booth) czy dwa niezależne wejścia na mikrofon są już jedynie wisienką na torcie. Szczegóły dotyczące modelu DDJ-SZ.

Drukuj