Recenzja słuchawek Reloop RHP-30 Silver

Autor: Jakub Šindler (DJ Jake Haley - Ostrawa)

Pierwsze wrażenie

Kiedy po raz pierwszy otworzyłem kartom, wiedziałem, że trzymam w rękach prawdziwy high-end. Firma Reloop zawsze charakteryzowała się świetnym stosunkiem cena/jakość i unikała niepotrzebnych rzeczy, dlatego takiego luksusowego opakowania nie spodziewałem się nawet przy tych pierwszoligowych słuchawkach.

Wszystko było elegancko zapakowane
i rozdzielone na sekcje. W specjalnym kartoniku znajdowały się trzy rodzaje przewodów, które do słuchawek otrzymacie. Jeden z mikrofonem oraz przyciskiem regulacji (zrobi ze słuchawek headset do komórki), drugi jest płaski, zatem nie cierpi na "chorobę samosięzaplątało" a trzeci, ukochany przez wszystkich DJs, "telefoniczny" przewód. Oczywiście jest również instrukcja obsługi oraz etui (w kolorze słuchawek).

Design a konstrukcja

Współczesny design sprawie, że słuchawki nie musza się wstydzić swoich kolegów z czerwonym "b" w logo. Słuchawki są solidne, wygodne i duże oraz wystarczająco ciężkie. Brak w nich elastycznych wygięć. Można je złożyć do środka konstrukcji, co oznacza dobre przenoszenie. Dzięki swoim właściwościom bardziej pasują do studia niż do klubu.

"Są tak wygodne, że używając ich nie będzie wam "naciskały na mózg " nawet po czterech godzinach noszenia."

W klubowej scenerii zabrakną wam jednak elastyczne wygięcia i naprawdę silne umieszczenie na głowie, jak to jest w przypadku RHP-20.

 

Dźwięk

Przechodzimy do najlepszej części. Po nałożeniu nauszniki stworzą wam wokół uszu bardzo wygodny i wierny odsłuch. Podczas pracy z dźwiękiem słyszycie zupełnie wszystko. Nie poważnie, RHP-30 mają według mnie wierne odzwierciedlenie dźwięku, że aż powiecie: "Naprawdę są to RELOOPY?".

Spektrum jest zrównoważone a poszczególne jego części słyszycie tak dobrze, że nie dostrzeżecie tych najmniejszych różnic w jakości i głośności kanałów dźwiękowych. Te słuchawki przeniosą waszą produkcję na wyższy poziom. Ich właściwości najbardziej docenicie podczas miksowania oraz masteringu. Jesteście w stanie z całkowitą dokładnością i pewnością rozróżniać, jak poszczególne kanały wpływają na wyjścia a dzięki dobremu tłumieniu słuchawek bardzo delikatnie zmienić fazowanie. Z tymi słuchawkami produkcja, mixing i mastering to niesamowita zabawa.

Zastosowanie w praktyce

Po tym, jak (wręcz oczarowany jakością słuchawek) spędziłem kilka godzin w studiu, wynik nagrałem na telefon, zmieniłem kabel z telefonicznego na zwykły (z jednostką sterująca) i porównywałem swoją twórczość z pozostałymi producentami w drodze ze studia do domu. Słuchawki są stylowe i idealnie zagłuszają hałas z zewnątrz. Również z gorszej jakości wyjścia mojego telefonu mogłem porównać bardzo małe różnice i zastanowić się nad tym, co w przyszłości mogę polepszyć w swojej produkcji.

Słuchawki się bardzo dobrze składają, jeśli chętnie tworzycie podczas podróży, z całą pewnością nie będą dla was żadną przeszkodą. W podróż po prostu weźmiecie płaski przewód oraz dołączone etui. Zaskoczyło mnie jednak to, że mimo doskonałej ochrony przed hałasem z zewnątrz, nie chronią tak dobrze waszego otoczenia przed hałasem ze słuchawek. Jest to raczej indywidualna opinia, również zależy od tego, jak bardzo czuły na hałas jest człowiek, który z wami dzieli przestrzeń. Należy dodać, że przy swoich kilka szczebli słabszych klubowych słuchawkach Sennheiser takiego problemu nigdy nie miałem a to przy wyższej głośności.

Podsumowanie i ocena

Reloop RHP-30 to naprawdę słuchawki wysokiej jakości. Reloop znowu potwierdził, że potrafi stworzyć produkty o klasę lepsze produkty w o klasę niższą cenę. Przy zachowaniu jakości wykonania i designu. Słuchawki polecam wszystkim remikserom, producentom oraz sound designerom, którzy chcą swoją twórczość przenieść na wyższy poziom lub szukają wysokiej klasy słuchawek w dobrej cenie. Również wszystkim, którzy potrzebują godnego zaufania partnera podczas podróży. Jedyną wadą jest hałas, który słuchawki wysyłają na zewnątrz. Z tym należy się jednak liczyć, chodzi bowiem o wydajny sprzęt studyjny.

 

+ dobry stosunek cena/jakość
+ zrównoważony dźwięk
+ doskonała ochrona przez hałasem z zewnątrz
+ wygodne do noszenia

+ składane
+ stylowy design (dostępne w srebrnym lub czarnym kolorze)
+ 3 rodzaje przewodów w opakowaniu


-
waga, brak elastycznych wygięć (mniej odpowiednie do klubu)
- ochrana waszego otoczenia przed hałasem ze słuchawek

 

Zamów Reloop RHP-30 Silver!

Drukuj