Połączyliśmy siły z CZC.cz

Nad tym pracowaliśmy naprawdę długo. Przyszło nam do głowy skontaktowanie się z jednym z największych sprzedawców komputerów w CZ a zaproponować wam sprawdzone laptopy do DJingu oraz podstawową produkcję. Na sprzęcie DJ znamy się dobrze i jest to zna nas pestka, ale zorientowanie się w setkach podobnych komputerów bez wcześniejszego śledzenie tego segmentu było gorszym zadaniem. Było to wyzwanie!

Dla kogo są przeznaczone?

Wybrane modele są przeznaczone dla początkujących DJ-ów i producentów. Właśnie oni często pytają na się, który komputer kupić, żeby w przyszłości zakupiony DJ sprzęt poprawnie działał. Spojrzeliśmy na to z innej strony a dzięki temu, że kupicie laptop u nas, gwarantujemy wam wsparcie techniczne podczas jakiejkolwiek instalacji oprogramowani DJ czy DAW, pluginów czy pomoc z ustawieniem kontrolera MIDI. Wybrane modele bowiem znamy doskonale.

Jak je wybieraliśmy?

Wśród setek urządzeń tego samego typu zorientowanie się nie było łatwe, zrozumieliśmy dzięki temu wasze pytania skierowane do nas. Wybraliśmy około 70 laptopów, które spełniają minimalne wymagania najczęściej używanego oprogramowania dla DJ-ów, producentów i przyjrzeliśmy się całkowitemu wykonaniu a głównie cenie. W ten sposób udało nam się wybrać 4 komputery z najlepszymi parametrami. Kolejne 2 to Mac, tych nie mogło zabraknąć ze względu na ich stabilność OSX.

 

 

Na co są testowane i jak?

Wspomniane komputery na początku lipca kupiliśmy, zainstalowaliśmy oprogramowanie Traktor, Serato DJ + Intro, Ableton, FL Studio 12 i praktycznie cały czas je testowaliśmy. Miksowaliśmy na nich w internal mode, na kontrolerach MIDI i gramofonach. Robiliśmy beaty w FL oraz sety w Ableton. Rozpoczęliśmy instalację pluginów VST. Wszystkie modele regularnie zabieraliśmy na swoje imprezy do klubów, gdzie zmierzyły się z ośmiogodzinnym graniem w tak trudnych warunkach. Inaczej testować nie mogliśmy. A wynik? Sprawdziły się i teraz je znamy doskonale :-)

Kilka słów podsumowania  :-)

Bardzo nas to bawiło i jest to ogromne doświadczenie! Wszyscy w Profi działamy na Macach a zetknięcie się z około 15 000 komputerami było nie lada wyzwaniem w klubach i stresem :-) Windows jednak w ostatnich latach wprowadził wiele poprawek i już zdecydowanie nie jest aktualnym fakt, że Mac jest koniecznością, jeśli DJ o graniu myśli poważnie. Ma jednak do tworzenia muzyki i ogólną pracą s nią swoją wyjątkową magię.

Drukuj