Nowy Ableton Push 2 i Ableton Live 9.5

 
Ableton Push 2

Wow, wygląda świetnie! :-) Zobacz wideo o nowym Abletonie Push 2.

Posted by Profi DJ on Monday, 2 November 2015

 

Ableton oświadczył nową aktualizację "PUSH" do wersji Ableton Push 2 razem z aktualizacją Ableton 9.5. W tej nowej aktualizacji Ableton ulepszył nikla elementów na Push a głównie dodał nowy multi-color screen, który na pierwszy rzut oka wygląda naprawdę świetnie i funkcyjnie! Kolejne rzeczy, które zadowolą są zdecydowanie nowe możliwości samplowania i bardziej delikatne pady.

Fundamentem stale pozostaje genialny kontroler Push, wyświetlacz nas jednak zainteresuje natychmiast! Nowy LCD screen jest największą zmianą sprzętową w kontrolerze, która umożliwi obsługę Abletona bez patrzenia na monitor laptopa. Screen pokazuje nawigację w bibliotece, waveformy sampli, parametery eektów i levele na mikserze, które mogą być zmieniane za pomocą enkoderów touch-sensitive nad panelem głównym. Push 2 zarówno oferuje ulepszone samplowanie oraz workflow za pośrednictwem zmienionych padów umożliwiających użytkownikowi wytworzenie gotowej loopowej broni do cięcia sampli, grania większej ilości ampli razem czy dodawanie melodyjnych ampli do już grających. Wspominana czułośc padów jest dla muzyków zmianą na lepsze dzięki bardziej czyłym padom i feelingowi podczas grania na żywo. Kolejną zmianą jest dodanie wsparcie pluginów VST i AU, które można teraz obsługiwać i edytować bezpośrednio w Push 2.

Cena Push 2 wynosi 2 609,50,- a popatrzeć na nią możecie właśnie tutaj.

Ableton 9.5


Nowa wersja Abletona jest pierwotnie koncentruje się na integracji Push 2, jednak nadal są tu funkcje również dla "powszechnych" użytkowników. Jedną z największych jest przystosowany Simpler na wzór instrumentu samplującego, jak to jest w przypadku na przykład NI Maschine. 3 tryby pracy z samplami - slicing, one-shot mode i classic mode. Jak już sugerują nazwy, chodzi o możliwości odtwarzania/pracy z danym samplem. Kable TRS bezpośrednio w VU interface Abletona – to podoba nam sie bardzo w dzisiejszych warunkach wojny "loudness". Zarówno pocieszą nowe waveformy oraz automatyczne przyporządkowanie kolorów na poszczególne tracki. Kolejnym dużym plusem są na nowo zaprojektowane analog filtry oparte na klasycznym sprzęcie, produkującym harmoniczny feedback i distort. Te filtry zostały wytworzone we współpracy z czołowymi deweloperami w Cytomic (przypomnijmy np. kompresor "The Glue") i będą dołączone do Simplera, Samplera, Operatora i Auto Filtera. Zerknij na wideo o filterach:

Kolejnymu ulepszeniami sa dodane 3 nowe instrumenty przez Max for Live a to Bass, Poli i Multi, które zostały również stworzone do pracy na Push 2.

Ableton Link

Jeszcze jest to nadal jedna bardzo cool funkcja, a mianowicie Ableton Link. Wireless synchronizacja Abletonów między sobą oraz z aplikacjami iOS (iKaossilator, Audiobus, Bassline itd.). Ableton rozwinął własny system synchronizujący, który umożliwi pracę na wielu komputerach jednocześnie, otwierając ten sam projekt. Póki co tego za wiele nie zdradzono, ale już teraz wiemy, czego oczekiwać od nowej wersji "Ableton 10" ;)

Drukuj