Nowe monitory Akai serii RPM

Lubiany kolor czerwony, porządna moc i zupełnie nowe funkcje, do których przy standardowych monitorach jesteśmy przyzwyczajeni. Małe modele RPM3 stały się ulubionymi głównie dzięki swojej cenie, są dodatkowo sprzedawane w parach. Dlatego z pewnością Akai zdecydował się pójść kawałek dalej, powyżej zamieszcza na sprzedaż RPM500 i RPM800.

Czego oczekujesz od monitorów studyjnych?

Jeśli komponujesz muzykę, do najważniejszych parametrów bez wątpienia należy moc i zakres częstotliwości, który jest proporcjonalny do wymiarów głośników w monitorach. Nowe modele oferują te parametry:

RPM500 RPM800
Moc: 90W (50W LF + 40W HF) Moc: 120W (80W LF + 40W HF)
Zakres częstotliwości: 50 Hz až 30 kHz Zakres częstotliwości: 38 Hz až 30 kHz
Rozmiar głośników: 5,25" woofer + 1 ¼" tweeter Rozmiar głośników: 8" woofer + 1 ¼" tweeter

Nowe i nieprzetarte fukcje

Monitory posiadają od razy kilka nowości w przeciwieństwie do konkurencji. Do HF Trim, MF Boost i LF Cut Off lub pozostałych (podobnych) funkcji do korekty częstotliwości jesteśmy przyzwyczajeni, nowością jest na przykład:

  • ochrona przeciwprzepięciowa
  • czujnik przeciw przegrzewaniu
  • wstawiony limiter

Wcześniej wspomniane funkcje niezbędne do equalizaji służą do przystosowania monitorów do różnych przestrzenia studiów czy domu. Nowe funkcje mają monitory studyjne raczej ochraniać przed wahaniami napięcia, wysoką temperaturą czy zbyt wysoką głośnością.

Konektywność

Tylny panel oprócz dużej pasywnej chłodnicy, która jest widoczna na pierwszy rzut oka poosiada również wiele złączy:

  • XLR (kombinowany z Jack 6,3 TRS)
  • cinch

Dostępność i cena

Monitory Akai RPM500 i RPM800 zostaną wprowadzone do sprzedaży w grudniu 2013. Ich aktualne ceny znajdziesz już teraz w naszym katalogu, gdzie je udostępniamy w celu złożenia wstępnego zamówienia.

Zainteresowały Cię monitory studyjne? Zarejestruj się i śledź je za pomocą naszego psa stróżującego ;-) O zmianie dostępności Cie później sami automatycznie uprzedzimy.

Drukuj