Nowa seria systemów bezprzewodowych Shure

W tym roku wiosną na targach Musikmesse firma Shure przedstawiła całkowicie nowa serię swoich systemów bezprzewodowych. Te są w końcu dostępne również na naszym rynku. Co oferują, jakie są ich ceny lub jak się w nich w ogóle zorientować? Chodźmy to sprawdzić :-)

Nowe systemy bezprzewodoweprzeznaczone przede wszystkim dla powszechnych użytkowników, piosenkarzy, DJ-ów i muzyków. Cała nowa seria składa się z trzech typów a według wkładek dzieli się na następujące kategorie:

Seria PG – idealna podstawa

Wyposażona w standardowe główki Shure PG58 – idealne dla początkujących muzyków czy karaoke. Cena tej serii waha się od 1 000 do 2 100,- PLN.

 

 

Seria SM – dla prowadzących i DJ-ów

Wyposażona w standardowe główki Shure SM58 – idealne dla prowadzących lub średnio zaawansowanych piosenkarzy. Cena tej serii waha się od 1 300 do 3 100,- PLN.

 

 

Seria BETA - na sceny dla wszystkich piosenkarzy

Wyposażona w legendarne główki Shure BETA -  idealne dla wymagających aplikacji do klubów lub dla zaawansowanych piosenkarzy. Cena tej serii waha się od 2 000 do 3 000,- PLN.

 

 

Powyżej przedstawiliśmy przykładowe zestawy, które są podzielone według wkładek. Żeby to nie było tak zupełnie łatwe, do każdego nadajnika możemy dobrać różny odbiornik. Zakupić można dowolne połączenie w zależności od potrzeb. Shure przedstawia:

Nowe odbiorniki

Wchodzą w skład każdego zestawu i mamy tutaj od razu trzy nowe wersje. Dwie analogowe i jedną cyfrową.

Podstawowe analogowe modele BLX4 i BLX4R razem z dwukanałową wersją BLX88 do podwójnych zestawów:

 

 

Cyfrowy odbiornik GLX4D, który przeznaczony jest tylko dla wyższej serii nadajników SM i BETA:

 

 

GLX4D dodatkowo posiada hit, który dotyczy strojenia częstotliwości, kiedy to nadajnik komunikuje się w obie strony. Czyli zarówno z nadajnika do odbiornika, jak też z odbiornika do nadajnika. Nieustannie skanuje wolne pasma a w przypadku zakłóceń sygnału automatycznie dopasuje dla mikrofonu nową częstotliwość. Czyli praktycznie bez utraty sygnału można zestawu używać bez konieczności zmiany jakichkolwiek ustawień przez użytkownika a tym samym zatrzymania działań.

Podsumowanie i wszystkie niezbędne linki

Nowe bezprzewodowe zestawy Shure nas naprawdę bardzo miło zaskoczyły. Zarówno swoją zmiennością, kiedy to do praktycznie jakiejkolwiek aplikacji można znaleźć idealny zestaw (to dotyczy zarówno gitarzystów, piosenkarzy, prowadzących, jak i mobilnych DJ-ów czy muzyków) a głównie swoja przystępną ceną. Już nie obowiązuje zasada, że za wysokiej klasy mikrofon bezprzewodowy należy zapłacić tysiące złotych, Shure jest tego dowodem.

Wszystkie nowe zestawy bezprzewodowe już mamy w ofercie. Dla wygody jeszcze dodajemy linki do samych odbiorników i samych nadajników Shure.

 

Drukuj