Gramofony Technics wrócą!

Winyl naprawdę powrócił! Panasonic skorzystał ze swojej dorocznej konferencji IFA w Berlinie i przedstawił prototyp nowego gramofonu Technics. To je koło ratunkowe dla faów dźwięku analogowego i płyt winylowych!

Tento prototyp ma bezpośredni napędi jest wykonany z aluminium ostrych kształtów. Te przypominają, że chodzi o prawdziwy (chyba również drogi) produkt high-end.

Panasonic poinformował, że seria gramofonów Technics będzie całkowicie zmieniona, jednak z naciskiem na klasyczne gramofony z serii SP czy SL.

Dobre wyczucie czasu. Badanie rynku w Wielkiej Brytanii wykazały, że sprzedaż płyt gramofonowych wzrosła o 56% a dochody osiągnęły najwyższej liczby od 1994 roku. Jest zatem bardzo prawdopodobne, że doczekamy się powrtotu płyty analogowej, przynajmniej częściowo.

"Gramofony są produktem ikoną firm takich jak Technics." Powiedział Michiko Ogawa, dyrektor Technics oraz dyrektor naczelny firmy Panasonic. "Ważne jest to, żebyśmy pokazali swoje zaangażowanie. Rynek gramofonowy jest co prawda mały, ale gramofony są na nim bardzo ważnym elementem".

Technics była bardzo szanowaną firmą w dziedzinie systemów analogowych, ale jej pozycja około 2000 roku zdecydowanie spadła. Panasonic odnowił firmę w 2014 roku, kiedy to na tej samej konferencji przedstawił dwójkę high-end audio systemów.

Doczekamy się następców legendarnych SL-1210, które wciąż są ulubionymi DJ gramofonami w ogóle?

Źródło: Wired.co.uk

Drukuj