EVE Audio, wybór profesjonalistów

Firma, której u nas prawie nikt nie zna. Dzięki swoim produktom jednak pokonuje w dziedzinie monitorów studyjnych jednego konkurenta za drugim.

 

Skąd się ta firma wzięła?

Historia firmy rozpoczęła się już w 1980 roku w Berlinie. Wtedy Roland Stenz, przyszły dyrektor firmy ADAM Audio (producent wysokiej klasy monitorów studyjnych niemieckiego pochodzenia), później również EVE Audio, pracował w firmie Rundfunk. Po wieloletnim doświadczeniu w sprzęcie audio technice w 2010 roku odszedł z ADAM i założył nową firmę, tak, EVE Audio.

Firma została założona w tym samym celu jak ADAM, czyli produkcja monitorów studyjnych high-end. Odpowiedzi na pytanie dlaczego EVE Audio nie musielibyśmy daleko szukać. To jest jednak wszystko, co łączy ADAM i EVE. Inżynierowie po przeprowadzeniu wielu eksperymentów zdecydowali się na radykalny krok. Aczkolwiek opierali się na wiedzy Rolanda, nowe monitory EVE są zaprojektowane i zbudowane od podstaw. Użyto dodatkowo nowych technologii i materiałów. To wszystko jest zapakowane do całkowicie precyzyjnej niemieckiej produkcji.

W chwili obecnej oferowane są 3 serie monitorów do małych studiów domowych, dla producentów w podróży aż po główne monitory do bardziej skomplikowanych przedsięwzięć.

Seria SC20x

Monitory z tej serii sprzedawane są w rozmiarach głośników 4, 5, 7 i 8 cali o mocy od 100 do 200W i chodzi o 2-pasma.

Używają całkowicie nowego głośnika basowego SilverCone z warstwową membraną, która jest wspierana dopracowanym systemem magnesów z 1" cewką. To powoduje wytworzenie większej głośności liniowej i lepszej dynamiki niż by się mogło wydawać.

Po raz pierwszy został zastosowany również AMT tweeter RS1 a RS2, który jest opatentowaną technologią, mającą za zadanie najlepsze wyniki na wysokich pasach.

A oczywistością jest również jednostka DSP, która za pomocą jednego przyciśnięcia pozwala na dostęp do kilku różnych filtrów, które doskonale pomogą dostosować monitory do danej przestrzeni.

Seria SC30x

Monitory z tej serii są sprzedawane w rozmiarach głośników 2x 5 i 7 cali o mocy od 150 do 250W i chodzi o 3-pasma.

Te trzypasmowe systemy korzystają z tej samej technologii co wcześniejsze serie SC20x. Dodatkowo każda jednostka ma (woofer czy tweeter) swój własny zasilacz. Dzięki temu potrafi dokładnie pokryć dany zasięg częstotliwości w ten sposób, żeby poszczególne częstotliwości się nie krzyżowały. Wynikiem tego jest czysty i nieskazitelny dźwięk.

 

Seria SC40x

Monitory z tej serii są sprzedawane w rozmiarach głośników 2x 7 i 8 cali + 5 cali mid o mocy od 600 do 800W i chodzi o 4-pasma.

Oprócz tych samych funkcji jak w wersjach poprzednich i ulepszonej mocy i zasięgu lub użycia tweetera RS3 różnią się jedną rzeczą. Na pierwszy rzut oka widać, że środek monitora pokryty jest płytą aluminiową. To ma swój powód. Środkową część można obracać a dzięki temu można monitora użyć nawysokość lub na szerokość.

Seria subwooferów TS1xx

Subwoofery niosą nazwę TS, która wywodzi się ze skrótu (ThunderStorm). Produkowane są o rozmiarach głośników 7, 8, 10 i 12 cali o mocy od 100 do 400W.

Została tutaj użyta nowa technologia pasywnego tłumika, który zastępuje Bassreflex. Dzięki tej konstrukcji całkowicie zniknie jakikolwiek słyszalny dźwięk wywołany przepływem powietrza.

Każdy taki subwoofer umożliwia szczegółową obsługę poszczególnych elementów takich jak przełączane filtry satelitarne (pełen zasięg aż do 80 Hz), przełącznik fazy (0°,180) oraz zmienny filtr częstotliwości (60 - 140 Hz). To umożliwia pełne przystosowanie danego pomieszczeniami.

Każdy również posiada zdalne sterowanie dla wygodnej obsługi z miejsca pracy.

Dla kogo są odpowiednie?

Firma EVE Audio nie idzie na żadne kompromisy, jej produkty są zbudowane do największych szczegółów, tak żeby spełniały najwyższe wymagania klientów. Pasują więc dla miłośników dźwięku (audiofilów), którzy nie boją się inwestować w najlepszy dźwięk, ale również do profesjonalnego studia, do których zostały stworzone.

Zobacz wszystkie EVE Audio.

 

Drukuj