Deadmau5 zagra ze STEMS!

Ceniony i kontrowersyjny Deadmau5 na swoim Twitterze pochwalił się nową zabawką. Bezpośrednio od NI dostał Traktor Kontrol S8 oraz D2 kontrolery MIDI. Ładnie podziękował, nie dziwimy się :-)

Czym się S8 tak wyróżnia?

Jest to jedyny ALL IN ONE MIDI kontroler na rynku z wbudowanymi ekranami i wsparciem oprogramowania Traktor. Dzięki ekranom DJe nie musi skupiać uwagi na monitorze laptopa i widzi wszystkie potrzebne informacje bezpośrednio na kontrolerze. S8 dodatkowo działa jak mikser STAND ALONE. Można do niego podłączyć cztery zewnętrzne wejścia na mikrofony, które mogą być przypisane do kanału C i D. Jest wyposażony w symetryczny XLR i niesymetrycznymi wyjściami RCA oraz wyjściem JACK 6.3 do odsłuchu. Krótko mówiąc, najbardziej napompowana maszyna współczesnych czasów!

Podobnym wyposażeniem mogą chwalić się tylko najwyższe modele kontrolerów MIDI Pioneer.

Wsparcie STEMS

Rewolucja, która nastąpiła w 2015 roku. STEMS szczegółowo zajmujemy się w tym artykule. Mówiąc prościej jest to nowy format muzyczny (podobnie jak MP3), który jednak posiada całkowicie 5 warstw dźwięku (beaty, bas, melodię i wokal) + pierwotny zmasterowany track. To oznacza, że DJ podczas grania może wybrać, której warstwy z danego tracku użyje (tylko jedną, dwie na raz lub na przykład wszystkie razem). Kontrol S8 i D2 są dokładnie do tego format przeznaczone!

"D" jak kolejny deck

Deadmau5 dostał od firmy Nativ również Kontrol D2. Jest to osobny deck, który powstał dzięki rozdzieleniu Kontrol S8. Można do użyć osobno z dowolnym mikserem lub jako deck 3. czy 4. do Kontrol S8. Ma wszystkie funkcje pełnowartościowego decka (przyciski play, cue, loop, knoby do efektów oraz wyświetlacz). Wymaga samodzielnego zasilania i posiada hub USB, co jest bardzo praktyczne, jeśli Twój laptop nie ma zbyt wiele portów USB :-)

Źródło: Twitter

Drukuj