Co to jest STEMS?

Nowy sposób, jak grać – jest to format STEMS!

Plik formatu STEM to wielokanałowy plik audio (MP4), który posiada track rozdzielony do czterech głównych muzycznych elementów - bas, drumy, wokale i melodia. Każdy z tych elementów można grać niezależnie od pozostałych za pomocą regulacji głośności danego elementu, w związku z czym możesz grać na żywo w zupełnie inny sposób niż dotychczas.

Traktor 2.9.0

Czeka na was free update wersji 2.9.0, jeśli chcecie odkryć tajniki formatu STEMS w swoich studiach. Te formaty póki co wspierają tylko kontrolery Native Instruments, patrz poniżej.

Gdzie dostanę STEMS?

Pliki w formacie STEMS można ściągnąć w celu wypróbowania za darmo na oficjalnej stronie NI, ale pozostałe tracki musicie zakupić na Beatport PRO, gdzie powstała cała kategoria dla STEMS. Z biegiem czasu się tutaj będzie pojawiało coraz więcej tracków i z pewnością jakieś rzeczy za free.

FREE STEMS SOUBORY

Jak stworzyć STEMS?

Mówicie sobie, że ten format będą mogły tworzyć znowu jedynie czołowe wytwórnie a wy będziecie "tylko użytkownikiem "? Nie, nie jest to tak. NI obiecuje i wkrótce na swojej stronie opublikuje program do eksportowania danego pliku XYZ.stem.mp4 z waszych warstw/elementów.

Zaoszczędź na kontrolerach STEM-READY

Żeby wesprzeć format STEMS, Native Instruments obniżył ceny do końca września 2015 kontrolerów STEM-READY. Świętuj pojawienie się nowego formatu z nami i wybierz jeden z nich. Do każdego damy Ci przewód NEO za darmo ;-)

Traktor Kontrol S8 + przewód NEO

Pierwotnie: 4 852 PLN

Teraz: 4029 PLN

Traktor Kontrol F1 + przewód NEO

Pierwotnie: 882 PLN
Teraz: 596 PLN

Traktor Kontrol D2 + przewód NEO 

Pierwotnie: 2 121 PLN
Teraz: 2014 PLN

Drukuj