Co to jest Splice.com?

Chętnie przedstawimy Ci serwer Splice.com, z którego korzystają przede wszystkim producenci. O co chodzi? 

Niejednego muzyka już zdradził sprzęt i stracił całe swoje rozpoczęte projekty lub nawet gotowe albumy. Splice to jedna z rzeczy, jak tego uniknąć. Ten serwer/usługa umożliwia bezpłatną automatyczną kopię zapasową całej Twojej twórczości oraz publikowanie Twoich projektów pozostałym, które zostały wytworzone w jednym z DAW.


Jak to działa?

Podstawowym krokiem jest rejestracja oraz stworzenie swojego profilu dla społeczności. Następnie należy połączyć profil ze swoim kontem Dropbox. Na to konto dropbox będzie aplikacja, którą ściąga się w kolejnym kroku, zapisywać dane projekty. Aplikację ściągniemy i zainstalujemy (Win/OSX), ta sama wytworzy plik, do którego przeniesiemy całe projekty jako kopię zapasową (win). Na Macu w ostatnim updacie jest już możliwość założyć aplikacji folder, którego kopię zapasową ma wykonać automatycznie.

Dlaczego robić kopię zapasowa całego projektu?

Splice w swoim interfejsie WWW rozpoznaje, z którego DAW został projekt zapisany i natychmiast go przekonwertuje do podglądu, także naszą aktualna pracę możemy udostępniać (lub pozostawić "private") pozostałym. To oznacza nową drogę, jak mogą producenci współpracować na jednym tracku "online" i oboje będą posiadać najbardziej aktualną wersję.

Splice ma już konkretną społeczność, dzięki czemu możesz śledzić swoich ulubionych producentów. Jak tylko wyślą do sieci jakiś publiczny projekt, ty go zobaczysz na dashboard. Jeśli spojrzymy dalej, to zauważymy, że Splice nam oferuje sekcję plugin a głównie projektów browser, gdzie wprowadzisz na przykład FL Studio i za darmo możesz oglądać jakieś know-how.

O tym, że Splice ma swoją przyszłość świadczy również współpraca z dużymi imionami a ty w ten sposób możesz podglądnąć jak KSHMR i DallasK stworzyli "Burn" – cały projekt doskonale widać gdzie co się zaczyna, kończy, komentarze od obu itd. Po prostu zobacz i zrozumiesz ;-)

Ten projekt tracku "Burn" również opisują na Splice blogu, gdzie komentują, co, dlaczego i jak w 2 filmikach (Ableton).

Zdecydowanie polecam zobaczyć, czy to z czystej ciekawości lub na pełną kopię zapasową swoich skarbów, i skorzystać z funkcji Splice.

Autor: KNTH

Drukuj